بهترین و قدرتمندترین رهبران کسب و کار هم می‌توانند روزی سقوط کنند. آنها موجوداتی فرازمینی و خارق‌العاده نیستند. بلکه انسان‌هایی هستند که عادات و طرز تفکرشان می‌تواند موجب نابودی یا پیشرفت‌شان شود.

ذهنیت خود را درباره قدرت تغییر دهید:

زمانی با مدیرعامل یک شرکت فنآوری کار می‌کردم. او مانند افرادی که خودشان را از قوانین برتر می‌دانستند رفتار می‌کرد.برای ترساندن و تنبیه کارکنانش الفاظ نادرستی را به‌ کار می‌برد. هیچ کس نمی توانست او را متوقف کند، یا دست‌کم خودش اینگونه فکر می‌کرد. بعد از اخراج و استعفای گروهی از کارمندان مستعد و عالی، هییت مدیره او را تهدید کرد که در صورتیکه به رفتارش ادامه دهد او را اخراج خواهند کرد. در نهایت به وخامت اوضاع پی برد و درک کرد که زورگویی به نفعش نیست.

این مدیرعامل به دلیل دروغ رایجی که کارآفرینان باید تنها دلیل موفقیت شرکت‌های‌شان باشند، سقوط کرد. این دسته از افراد هوش جمعی را فراموش کردند و صرفا با تکیه بر قدرت ذهنی خود تصمیم می‌گیرند. آنها به شدت به تصمیمات ناگهانی و تعصبات شخصی خود باور دارند. به اعتقاد آنها کارکنان تنها وسیله‌ای برای رسیدن به هدف هستند، نه همکاران آن‌ها! خوشبختانه، همه رهبران چنین دیدگاهی ندارند .

محققان دانشگاه دریافتند افرادی که هویت‌های اخلاقی قوی دارند از فساد قدرت مصون هستند. اما کسانی که هویت‌های اخلاقی ضعیف دارند، تسلیم قدرت خود می‌شوند. درنتیجه، آگاهی از خود و توانایی شناسایی علائم سو استفاده از قدرت در خودمان می‌تواند دشوار باشد. افرادی که تشنه قدرت هستند تمایل دارند به جای نیازهای یک مشتری یا مشکل، روی تصاویر خود متمرکز شوند. عزت نفسبیش از حد آنها مانع دریافت نظرات و توصیه‌های دیگر کارکنان می‌شود در نتیجه، آن‌ها از ویژگی‌هایی نظیر غیرقابل انعطاف بودن فرایند کنترل، ازبین بردن روابط و منابع، تمرکز بر حفظ قدرت خود، تغذیه می‌کنند.

تغییر ذهنیت نسبت به قدرتی که شامل حال کارآفرین یا رهبر کسب‌وکار می‌شود و رو در رو شدن با نقاط ضعف شاید کار آسانی نباشد. اما اگر می‌خواهید به عنوان یک کارآفرین از اقتدار واقعی برخوردار باشید، با صدقت و بدون تعصب خودتان را در آینه ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *